Dieselgate: należy Ci się nowy samochód?

Kupiłeś wadliwy samochód z Dieselgate? Należy Ci się jego wymiana na nowy?

Sprawa Dieselgate jest klasyfikowana jako oszustwo, którego z premedytacją dopuściła się grupa Volkswagen, co potwierdził prezes Volkswagena. Zostaje to potwierdzone przez niemiecki sąd najwyższy, który w swoim stanowisku podkreślił, że oprogramowanie oszukujące testy spalin jest niezgodne z prawem unijnym oraz fakt, że samochód nie spełnia wymaganych prawem norm emisji, stanowi wadę fizyczną. To otwiera nam drogę do żądania wymiany wadliwego samochodu na nowy.

Przystąp bezpłatnie do akcji NOWY SAMOCHÓD ZA DIESELGATE

Pola oznaczone * (gwiazdką) są wymagane.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG z siedzibą przy ul. Bagatela 11/3, 00-585 Warszawa dla potrzeb niezbędnych dla przeprowadzenia postępowania mającego na celu uzyskanie odszkodowania za zakupiony wadliwy pojazd, w tym w zakresie informowania o okolicznościach istotnych dla uzyskania odszkodowania. Zapoznałem się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail.

Dlaczego możemy żądać nowego samochodu?

Zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego, naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego. Dlatego możemy żądać wymiany samochodu na nowy. Gdyby okazało się to niemożliwe, wtedy kwota odszkodowania może stanowić nawet równowartość nowego samochodu.

Zgłoś się już dziś. Samochody objęte aferą to Audi, Skoda, Volkswagen, SEAT, Porsche

Jeśli Twój samochód posiada silnik diesla i wyprodukowano go w latach 2008-2015, najprawdopodobniej możliwe jest przystąpienie do pozwu i dochodzenie wymiany samochodu lub odszkodowania. Podaj swój adres e-mail a dostaniesz komplet informacji na swoją skrzynkę. Dochodzenie wymiany samochodu na nowy jest bezpłatne.

Na czym polega afera Dieselgate?

Koncern Volkswagen świadomie i z premedytacją sprzedawał samochody, które nie spełniają norm, określonych w wymogach prawnych i posiadają oprogramowanie oszukujące testy spalin. Nie powinny jeździć po naszych ulicach, emitują bowiem znacznie większe ilości bardzo szkodliwych tlenków azotu, niż to dopuszcza polskie i unijne prawo.

Tlenki azotu są bardzo niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Ich nadmiar w powietrzu sprzyja też powstawaniu smogu. Badania pokazują, że przyczyniają się do przedwczesnych zgonów. W USA Volkswagen wypłacił duże – wielomiliardowe odszkodowania. My żądamy tego samego w Polsce. Będziemy też domagać się od władz, by nałożyły na Volkswagena karę.

Afera wybuchła we wrześniu 2015 roku, gdy ujawniono, że samochody Audi, SEAT, Skoda i Volkswagen z silnikiem EA189 oszukują testy emisji spalin, ukrywając fakt niespełniania norm. Od tego czasu kilku menadżerów Volkswagena zostało skazanych na kary wieloletniego więzienia a koncern zapłacił ok. 30 miliardów odszkodowania i kar.