Należy Ci się odszkodowanie przed sądem w Niemczech!

VW wypłacił na Świecie 32 miliardy EUR kar i odszkodowań, a Polacy zostali pominięci. Sprawdź co musisz zrobić, byśmy pomogli uzyskać dla Ciebie Twoje należne pieniądze.

Zarząd VW przyznał się do oszustwa – uzyskanie odszkodowania w Niemczech powinno być tylko formalnością. Będziemy walczyć w Twoim interesie!

Rozpoczynamy kolejny etap walki o odszkodowania od koncernu VW za aferę Dieselgate! Prawo do odszkodowania zostało potwierdzone przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale przede wszystkim poprzez faktyczną wypłatę miliardowych odszkodowań przez niemiecki koncern setkom tysięcy z właścicieli objętych aferą samochodów.

Ponieważ praktyka pokazała, że na odszkodowanie przede wszystkim mogą liczyć osoby, którzy wystąpiły z pozwami w Niemczech – tam odszkodowania od spółek koncernu VW są zasądzone bez zbędnej zwłoki. W konsekwencji my również wybraliśmy tę drogę i nawiązaliśmy współpracę z Kancelarią Dr. Stoll & Sauer Rechtsanwaltsgesellschaft mbH. Kancelaria ta będzie reprezentować polskich poszkodowanych w trakcie rozprawy o odszkodowanie przed sądami niemieckimi.

Zdajemy sobie sprawę, że aby uzyskać odszkodowanie w Niemczech, będziecie Państwo musieli po raz kolejny zapoznać się i podpisać serię dokumentów oraz odpowiedzieć na szereg pytań. Rozpoczęcie sprawy w Niemczech nakłada na nas wszystkich takie właśnie rygory. Całość nie zajmie więcej niż kilkanaście minut.

JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA?

 1. Pobierz wymagane dokumenty, klikając na ten link.
 2. Wydrukuj je, uzupełnij dane, czytelnie podpisz w wymaganych miejscach (więcej informacji w sekcji „Pytania i odpowiedzi”) i zeskanuj całość do jednego pliku PDF.
 3. Zeskanuj dodatkowe dokumenty, tj.:
  • dowód rejestracyjny;
  • dowód nabycia samochodu;
  • dowód sprzedaży samochodu (jeżeli nie są już Państwo właścicielami).
 4. W landbocie odpowiedz na zadawane pytania i za jego pośrednictwem dodaj skany.
 5. Gotowe! Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości po jego przeanalizowaniu, skontaktujemy się z Tobą.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na jakie odszkodowanie mogę liczyć po wygraniu sprawy?

Walczymy o takie same odszkodowania, jak otrzymują niemieccy kierowcy, tj. na poziomie ok. 5.000-10.000 euro.

Jakie dokumenty są wymagane?

Dla ułatwienia wydruku w jednym dokumencie PDF znajdują się wszystkie umowy, tj.:

 • Umowa o zrealizowanie roszczeń odszkodowawczych – umowa określająca zasady dochodzenia odszkodowania przez niemieckim sądem;
 • Porozumienie o wynagrodzeniu do umowy o realizacji roszczeń odszkodowawczych – porozumienie dotyczące wynagrodzenia za świadczone usługi – uzależnione od wygranej w sprawie, prowizja za sukces wynosi 48,5%;
 • Powiernicza cesja roszczeń – umowa, na podstawie której przenoszą Państwo na ADACO GmbH swoje roszczenie związane z Dieselgate, tylko dzięki temu przeniesieniu możliwe jest wystąpienie przez ADACO GmbH z pozwem przed niemieckim sądem;
 • Informacja zgodnie z &13b [niemieckiej] ustawy o usługach prawnych /Rdg/ADACO GmbH – informacje jakie jesteśmy zobowiązani Państwu udzielić zgodnie z niemieckim prawem

Jakie informacje należy uzupełnić w przygotowanych dokumentach?

Str. 1:

 • imię i nazwisko (lub nazwa firmy) oraz adres;
 • data składania podpisu;
 • ponownie: imię i nazwisko (lub nazwa firmy) oraz adres;

Str. 16:

 • data i miejsce składania podpisu, czytelny podpis

Str. 21 (strona 1 Porozumienia o wynagrodzeniu do Umowy o realizacji roszczeń odszkodowawczych):

 • data składania podpisu
 • imię i nazwisko (lub nazwa firmy) oraz adres;

Str. 25 (strona 5 Porozumienia o wynagrodzeniu do Umowy o realizacji roszczeń odszkodowawczych):

 • data i miejsce składania podpisu, czytelny podpis

Str. 26 (strona 1 Powierniczej cesji roszczeń):

 • imię, nazwisko, adres, PESEL
 • ponownie: imię i nazwisko (lub nazwa firmy) oraz adres;
 • przeciwko: (Volkswagen AG, AUDI AG, Škoda Auto a.s., SEAT S.A., Dr.Ing. h. c. F. Porsche AG)

Str. 27 (strona 2 Powierniczej cesja roszczeń):

 • data i miejsce składania podpisu, czytelny podpis

Str. 30 (strona 3 Informacji zgodnie z &13b [niemieckiej] ustawy o usługach prawnych /Rdg/Adaco GmbH):

 • data składania podpisu, czytelny podpis

Czy zgłoszenie jest płatne?

Nie. Na podstawie podpisanych umów, tylko na zasadzie prowizji za sukces (w przypadku przegranej nie są Państwo zobowiązani do wypłaty jakiegokolwiek wynagrodzenia za prowadzenie sprawy), przekazują Państwo ADACO GmbH prawo do dochodzenia odszkodowania przed niemieckim sądem.

Czy jeśli nie jestem już posiadaczem samochodu dotkniętego dieselgate, mogę przystąpić do procesu?

Tak. Nawet jeśli nie są Państwo już właścicielami samochodu, wciąż mogą dołączyć do pozwu.

Czy mogę dołączyć do pozwu, jeśli uprzednio nie zgłosiłem się do STOPVW?

Tak. Rozpoczęcie dochodzenia roszczeń przed sądem w Niemczech to niezależna sprawa, w związku z czym każdy poszkodowany może dołączyć do sprawy.

Przesyłałem już wcześniej zgłoszenie do pozwu. Dlaczego muszę ponownie uzupełniać informacje?

Ze względu na wymogi formalne oraz dla usprawnienia naszych działań w Niemczech, powołaliśmy do życia spółkę pod nazwą ADACO GmbH, która – w uproszczeniu – wraz z Kancelarią Dr. Stoll & Sauer będzie reprezentantem przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości. Zatem wymagane jest nowe zgłoszenie. Przygotowaliśmy dokumenty, które muszą zostać przez Państwa podpisane.

Czy muszę dokonać zgłoszenia przez landbota czy wystarczy, że prześlę podpisane dokumenty?

Do pełnego zgłoszenia wymagane jest przygotowanie skanu podpisanych dokumentów oraz zgłoszenie przez landbota, gdzie prosimy o uzupełnienie istotnych dla sprawy informacji.

Kontakt

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

+48 794 222 410
poszkodowani@stopvw.pl