Aktualności

12 grudnia 2018

19 tys. kolejnych właścicieli diesli pozywa Volkswagena

VW zmaga się z właścicielami silników wysokoprężnych w sądach w całych Niemczech. Teraz dostawca usług prawnych, firma MyRight podąża tą samą drogą. Według informacji Spiegel.de organizacja domaga się od VW w imieniu swoich klientów odszkodowania w wysokości 500 mln EUR.

W związku ze skandalem spalinowym, Volkswagen stoi w obliczu nowej fali procesów sądowych. Prawny usługodawca MyRight skarży koncern w imieniu ponad 18 700 właścicieli aut z felernymi silnikami diesla. Spiegel.de informuje, że pozew przeciwko VW ma być złożony jeszcze dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Braunschweig.

Pod koniec 2017 r. za pośrednictwem MyRight 15 tys. właścicieli aut z silnikami diesla złożyło już pozew domagając się od koncernu zwrotu pieniędzy za auta. Wraz z dzisiejszym pozwem oraz żądaniami złożonymi przez poszkodowanych za pośrednictwem hamburskiej firmy Financialright, Volkswagen musiałby zapłacić wraz z odsetkami odszkodowania o łącznej wartości 1 mld EUR. Jak podkreśla jednak rzecznik Volkswagena, dotychczas żaden sąd nie wydał wyroku na korzyść MyRight.

Z nim właściwa platforma hamburskiej firmy Financialright, która zbiera wymagania właścicieli silników wysokoprężnych i ciągnie w ten sposób przeciwko VW przed sądem, stawia ich pierwszą skargę na pierwszym miejscu. Do końca 2017 roku około 15.000 właścicieli samochodów zażądało już zwrotu ceny zakupu manipulowanego oleju napędowego VW za pośrednictwem MyRight. Wraz z obecnym procesem sądowym firma z siedzibą w Wolfsburgu musi teraz zapłacić około 1 mld EUR, łącznie z odsetkami. Do tej pory żaden sąd nie orzekł na korzyść MyRight, rzecznik VW skomentował nową sprawę sądową.

źródło: https://www.pb.pl/19-tys-kolejnych-wlascicieli-diesli-pozywa-volkswagena-948076

, , , , , , , , , , ,