Aktualności

20 maja 2016

23 maja godz. 12:00 – Meeting przed siedzibą PiS w związku z aferą spalinową

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG zaprasza na meeting przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie w poniedziałek, 23 maja 2016 r. o godz. 12:00.

W trakcie akcji prezes STOP VW – Jacek Świeca – podsumuje dotychczasowe działania przeciw nielegalnym praktykom Grupy Volkswagen oraz złoży list do Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego dot. afery spalinowej.

Problem dieselgate dot. rzeszy ponad 250 tys. posiadaczy samochodów marek Volkswagen, Audi, Skoda i SEAT w Polsce. Od jesieni ub. roku większość krajów europejskich, ale także Stany Zjednoczone i Korea Południowa rozpoczęły działania zmierzające do ukarania koncernu Volkswagen za oszustwo polegające na instalowaniu nielegalnego oprogramowania w swoich samochodach w latach 2008-2015. Oprogramowanie to zaniżało emisję toksycznych substancji w trakcie pomiarów. Uważa się, że na świecie jeździ obecnie ponad 11 milionów pojazdów przekraczających deklarowane normy nawet 40-krotnie.

Tylko na terenie Stanów Zjednoczonych koncern Volkswagen może liczyć się z roszczeniami odszkodowawczymi na poziomie 40 mld dolarów.

Polskie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie przedsięwzięły – zdaniem stowarzyszenia – odpowiednich kroków zmierzających do ukarania koncernu i zadośćuczynienia za szkody wynikłe z oszustwa. Meeting przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość jest początkiem serii działań, które mają na celu zwrócenie uwagi partii rządzącej i jej władz na problem jakim jest dieselgate w Polsce.

, , , , ,