Aktualności

25 marca 2020

Afera dieslowa prowadzi VW do zatrudnienia „agresywnego” aktywisty

Volkswagen zamierza zatrudnić osobę, która będzie wyznaczać nowy kierunek w walce z zanieczyszczeniami i wspomagać inicjatywy klimatyczne wewnątrz firmy. Potwierdził to już szef grupy VW. Osoba zatrudnienia na stanowisku będzie zgłaszać wszystkie swoje pomysły bezpośrednio do Herberta Diessa oraz członków czołowej kadry menedżerskiej firmy.

– Mamy bardzo wiele pomysłów, aczkolwiek ich wprowadzanie zajmuje długi czas w tak dużej organizacji. Potrzebujemy kogoś naprawdę agresywnego wewnątrz przedsiębiorstwa – powiedział szef grupy Volkswagen Herbert Diess w rozmowie z „Financial Times”.

Afera dieslowa z którą od kilku lat zmaga się Volkswagen i która znacząco wpłynęła na wizerunek firmy doprowadziła do wielu zmian w firmie. Obecnie na szeroką skalę prowadzone są działania ograniczenia zanieczyszczeń z pojazdów i fabryk. Stworzono także radę ds. zrównoważonego rozwoju. W jej skład wchodzi m.in. była dyrektorka agencji EPA Margo Oge i była komisarz EU ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard.

Już jakiś czas temu podjęto decyzję, iż koncern zainwestuje ponad 33 mld euro w inicjatywy napędów elektrycznych na przestrzeni kolejnych 5 lat

źródło: https://wrc.net.pl/pr-afera-dieslowa-prowadzi-vw-do-zatrudnienia-agresywnego-aktywisty

, , , , , ,