Aktualności

26 czerwca 2020

Afera Volkswagena. Coraz więcej Czechów żąda odszkodowania

Kolejne 400 osób dołączyło do czeskiego pozwu zbiorowego, wytoczonego przeciwko Volkswagenowi w związku z aferą z fałszowaniem wyników pomiarów spalin.

W związku ze słynnym skandalem sprzed pięciu lat już 6,8 tys. Czechów żąda odszkodowania od Volkswagena – podaje Polska Agencja Prasowa. Każda z osób chce dostać 8 tys. euro.

O dodatkowe 400 osób rozszerzony został we wtorek pozew zbiorowy wobec niemieckiego koncernu. Poza sądem nie udało się bowiem dogadać.

Czesi liczą na sukces swojego pozwu, bo niemiecki Federalny Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe potwierdził zasadność żądań jednego z właścicieli samochodów, który domagał się zwrotu wartości pojazdu.

Ta decyzja dotyczyła klienta z Niemiec. Nasi południowi sąsiedzi argumentują jednak, że decyzja o wypłaceniu lub nie odszkodowania nie może zależeć od tego, z którego kraju członkowskiego UE pochodzi dany klient. – Koncern Volkswagen powinien do konsumentów podchodzić w ten sam sposób – stwierdził reprezentujący poszkodowanych Czechów prawnik Frantiszek Honza w rozmowie z agencją CTK Honza.

więcej: https://www.money.pl/gospodarka/afera-volkswagena-coraz-wiecej-czechow-zada-odszkodowania-6524683776411777a.html

, , , , , , , , , , ,