Aktualności

30 listopada 2017

Aktualizacja oprogramowania powoduje techniczne uszkodzenie pojazdów? Przełomowa decyzja niemieckiego sądu

Niemiecki sąd przyjął wniosek w sprawie wycofania z eksploatacji modelu Volkswagen Amarok, poinformowała kancelaria, zajmująca się pozwami przeciwko Volkswagenowi w Niemczech. W komunikacie podkreślono, że szczególne znaczenie tej decyzji leży w uzasadnieniu sądu:

„Zgodnie z opinią wydziału komunikacji drogowej, nie można wykluczyć, że aktualizacja oprogramowania powoduje techniczne uszkodzenie pojazdu. W ten sposób Biuro Ruchu Drogowego potwierdziło informacje uzyskane od wielu ekspertów technicznych w tym także od laboratorium VELA, które współpracuje z Komisją Europejską”

– napisał sąd.

„Ta decyzja to ważny krok dla klientów, domagających się swoich praw w aferze spalinowej. Uwolniliśmy konsumentów od nacisków ze strony władz (…) Teraz łatwiej będzie egzekwować roszczenia.”

– wyjaśnia prawnik, prof. dr Marco Rogert.

Te same wady techniczne, które opisuje raport, odnoszą się do wszystkich samochodów wyposażonych w silnik EA-189. Zgodnie z logiką kolejne pojazdy, których dotyczy kampania naprawcza jak Audi A4, powinny podążyć śladem Amaroka.

„Dysponujemy odpowiednią wiedzą, jak doprowadzić do ukarania Volkswagena za oszustwo”

Przypominamy wszystkim posiadaczom wadliwych samochodów, że nadal przyjmujemy zgłoszenia przeciwko Volkswagenowi, Seatowi, Skodzie i Porsche.

, , , , , , , , , ,