Aktualności

16 lipca 2023

Aktualny status spraw – do poszkodowanych

Szanowni Państwo,

w ten szczególny weekend – rocznicowy, a dotyczący jubileuszu zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem 🙂 – pragnę przekazać Państwu kilka informacji o stanie spraw w naszym boju z koncernem VW.

Wraz z naszym zespołem uważaliśmy, że mieliśmy okazję zobaczyć już wszystko na co koncern może być stać w sporze z nami. Nie spodziewaliśmy się jednak – mimo naszego zwycięstwa w polskim Sądzie Najwyższym (SN przyznał, że nasza sprawa podlega jurysdykcji krajowej oraz potwierdził, że możemy występować w trybie postępowania zbiorowego) – że po raz kolejny będziemy musieli zawiesić ofensywę prawną, ponieważ Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił zadać SN pytanie ilu sędziów powinno zasiadać w składzie rozpoznającym sprawę. Zapytanie spowodowało, że musimy czekać na odpowiedź SN, a to przed polskim wymiarem sprawiedliwości wymaga czasu. To novum, które przekonuje, że w sporze z VW wszystko jest możliwe.

Przewidzieliśmy jednak, że „coś” zdarzyć się może i dlatego przygotowywaliśmy plan rozpoczęcia procesu… w Niemczech. Mamy partnerów, środki i zespół, którzy doprowadzą nas do ostatecznego sukcesu. W najbliższym czasie prześlemy Państwu informację w jaki sposób będziemy procedować w Niemczech – to kwestia kilku tygodni.

Reasumując – przed nami duże wyzwanie – proces w kraju VW. Precyzujemy dokumenty. Przygotowujemy warianty postępowania. Przeciwnik – mimo, przyznania się do winy kolejnego z członków zarządu firm grupy VW w postępowaniu karnym, będzie chciał za wszelką cenę przedłużyć czas trwania postępowania. Jesteśmy jednak dobrej myśli!

Życzę Państwu przyjemnych wakacji! Słońca i uśmiechu! Niebawem odezwiemy się przesyłając pakiet informacyjny oraz dokumenty, które pozwolą nam na działanie przed sądem w Niemczech.

Pozdrawiam serdecznie!

Dawid Marszałek
Prezes Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG