Aktualności

26 stycznia 2018

Audi wycofało już 1 mln samochodów przez manipulacje emisją spalin

Audi wycofuje 127 000 samochodów na wniosek niemieckiego nadzoru motoryzacyjnego. Powodem było wykrycie nielegalnego oprogramowania służącego do kontroli emisji spalin – donosi agencja Reutera. Wygląda na to, że koncern Volkswagen (właściciel Audi) czeka powtórka z rozrywki.

Marka Volkswagena powiększyła tym samym pulę 850 000 samochodów z silnikami diesela (z jednostkami V6 i V8 TDI), których kampanie naprawczą ogłosiła w lipcu ubiegłego roku. Kolejne 127 000 sztuk zostanie wycofanych na wniosek KBA, które nadzoruje branżę w Niemczech.

– Oprogramowanie sterujące silnikiem dla określonych pojazdów zostanie całkowicie zmienione, ponownie przetestowane i przesłane do akceptacji przez KBA – poinformowało Audi w oficjalnym oświadczeniu. KBA oczekuje jednak jeszcze na kolejną odpowiedź od spółki – do drugiego lutego musi doprecyzować, w jaki sposób zamierza zaktualizować oprogramowanie kontrolujące emisję spalin.

Jeszcze w listopadzie Audi wycofało z dróg 5000 samochodów w Europie z konieczności usunięcia usterki, powodującej nadmierną emisję tlenku azotu, co w Stanach Zjednoczonych zostało ukryte przez Volkswagena w 2015 roku. Ujawnienie tego skończyło się dla koncernu aferą dieselgate.

źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Audi-wycofalo-juz-1-mln-samochodow-przez-manipulacje-emisja-spalin-7568293.html