Aktualności

18 września 2017

Dieselgate zbyt kosztowne – VW chce sprzedać część aktywów

Volkswagen rozważa sprzedaż swoich aktywów, które przyczyniają się do 20 proc. rocznego przychodu firmy. Decyzja ma być częścią restrukturyzacji koncernu związanej z pochłaniającą koszty aferą spalinową.

Jak pisze The Wall Street Journal oraz Reuters, szef Grupy Volkswagena Matthias Mueller wyjawił, że chce sprzedać oddział firmy, który nie stanowi głównego profilu działalności Volkswagena. Chodzi m.in. o Ducati, ale jak pisze Reuters, sprzedaż producenta motocykli została zawieszona. Przyczyną jest sprzeciw niemieckich związków zawodowych, a w szczególności liderów zasiadający w zarządzie koncernu zajmujących połowę z 20 stanowisk. W rozmowie z The Wall Street Journal, Mueller oświadczył, że sprzedaż Ducati może zająć sporo czasu ze względu na opozycję.

„Wykaz (sprzedaży aktywów) nie został odłożony na półkę, ale nie pozwolimy nikomu podejmować decyzji w naszym imieniu”

– powiedział.

Mueller ujawnił, że wszelkie informacje dotyczące połączenia Volkswagena z FCA są spekulacjami. Oświadczył, że niemiecki producent w obecnej chwili jest na tyle duży, że nie potrzebuje jeszcze bardziej się rozrastać. Nawiązał do pogłosek, według których Marchionne dąży do połączenia z Volkswagenem. Zgodnie z oficjalnymi informacjami FCA w ogóle nie prowadziło w tej sprawie rozmów. Media wspominały również, że szef FCA, Sergio Marchionne próbował rozmawiać z General Motors o połączeniu, ale mimo kilku prób, porozumienie nie doszło do skutku.

Źródło: Reuters, The Wall Street Journal

, , , , , , , , ,