Aktualności

7 września 2022

EPA ukarała firmy z Detroit karą 10 mln USD!

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA), od której działań rozpoczęła się afera Volkswagena, ukarała grzywną w wysokości 10 milionów USD dwie firmy z Detroit, produkujące, sprzedające i instalujące części do ciężarówek z silnikami diesla, które naruszały ustawę o czystym powietrzu.

Wielu producentów OEM zostało wciągniętych w dieselgate, który wybuchł w 2015 roku za sprawą praktyk Volkswagena. Wczoraj portal CarScoops opublikował informację, że dwie firmy z obszaru Detroit Metro zostały ukarane grzywną po tym, jak zostały złapane przez EPA. Orion Diesel i Diesel Ops mieli zasądzoną przez sąd cywilny karę 10 milionów USD.

Dodatkowo właściciel firm, Nicholas Piccolo, dostał karę cywilną w wysokości blisko pół miliona USD za brak odpowiedzi na żądanie informacji ze strony agencji rządowych, a także prawie milion dolarów grzywny za rzekome nieuczciwe transfery z naruszeniem federalnej ustawy o procedurach windykacji długów. Sąd wprowadził również stały nakaz uniemożliwiający pozwanym sprzedaż urządzeń oszukujących w przyszłości.

 „Ten przypadek pokazuje, że EPA i nasi partnerzy z organów ścigania będą pociągać do odpowiedzialności tych, którzy nielegalnie czerpią zyski z urządzeń oszukujących” – powiedział Larry Starfield z EPA po orzeczeniu sądu.

Opracowano na podstawie:
https://www.carscoops.com/2022/09/detroit-firms-fined-10-million-for-aftermarket-emissions-defeat-devices/

, , , , , , ,