Aktualności

11 grudnia 2019

Kanada wnosi skargę przeciwko Volkswagenowi

Kanadyjski rząd idzie do sądu przeciwko koncernowi Volkswagena. Zarzut: przez lata firma łamała przepisy dotyczące środowiska naturalnego.

Kanada wyciąga konsekwencje wobec Volkswagena w związku z aferą spalinową. Rząd kanadyjski wniósł skargę przeciwko niemieckiemu koncernowi samochodowemu z powodu naruszenia przepisów środowiskowych oraz importowych. Władze zarzucają firmie VW, że pomiędzy początkiem 2008 r. a końcem 2015 r. wprowadziła na rynek niemal 128 000 pojazdów, które nie spełniały standardów emisji spalin.

W ubiegłych latach Volkswagen musiał już stawić czoła oskarżeniom ze stony licznych posiadaczy pojazdów z silnikiem wysokoprężnym – koncern wydał tam już ponad dwa miliardy dolarów kanadyjskich (1,36 mld euro) tytułem odszkodowań. Po trwającym cztery lata dochodzeniu prowadzonym przez Ministerstwo Środowiska pozew wniósł także i rząd.

Volkswagen poinformował, że w pełni współpracował z władzami w czasie dochodzenia. Podczas odbywającego się w ten piątek przesłuchania przed sądem w Ontario obydwie strony mają przedłożyć rozwiązanie kompromisowe do rozpatrzenia. Szczegóły zostaną przedstawione na tej rozprawie.

źródło: https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/dieselskandal-kanada-verklagt-volkswagen-a-1300631.html

, , , , , , ,