Aktualności

26 sierpnia 2016

Kanada wszczęła śledztwo w związku z oszustwami i manipulacjami Volkswagena

Canada’s Competition Bureau, niezależna rządowa agencja nadzorująca prawa konsumentów i praktyki biznesowe, wszczęła federalne śledztwo przeciwko Volkswagenowi. Sprawa dotyczy oczywiście oszustw i manipulacji jakich dopuścił się Volkswagen przy deklaracji poziomów emisji szkodliwych substancji oraz montażu oprogramowania oszukującego testy homologacyjne. Niestety nie wiemy od kiedy i jak długo potrwa dochodzenie, gdyż agencja dla dobra śledztwa nie ujawnia tych informacji. Wiadomo jednak, że Volkswagen może mieć poważne kłopoty. Kanadyjskie prawo przewiduje nawet 14 lat więzienia i wielomilionowe grzywny za takie przewinienia. To nie jedyne śledztwo w tej sprawie wszczęte przeciwko VW w Kanadzie. Od września zeszłego roku, Kanadyjska Agencja Ochrony Środowiska również prowadzi czynności śledcze w związku z dieselgate.

W Polsce sprawa niestety wygląda zupełnie inaczej. Nasz rząd i jego instytucje nie specjalnie interesują się oszustwami jakich dopuścił się koncern VW oraz kłopotami oszukanych klientów. Ten brak zdecydowanych działań, jasno pokazuje, że sprawa jest bagatelizowana i „zamiatana pod dywan”. Liczymy, że m.in. dzięki naszemu stowarzyszeniu coś się zmieni i ktoś wreszcie rozliczy Volkswagena oraz zadba o poszkodowanych.

Dołącz bezpłatnie do pozwu zbiorowego aby walczyć o swoje prawa i zadośćuczynienie.

http://www.nationalobserver.com/2016/08/23/news/federal-competition-bureau-investigating-volkswagen-canada-over-dieselgate-scandal

, , , , ,