Aktualności

24 stycznia 2020

Kanada wzięła się za Volkswagena. Koncern musi zapłacić gigantyczną karę

Ponad 135 mln euro kary musi zapłacić w Kanadzie Volkswagen. Niemiecki koncern przyznał się do importowania do tego kraju aut naruszających normy spalinowe.

Sąd w Toronto orzekł, że Volkswagen musi zapłacić 196,5 mln dolarów kanadyjskich (okolo 135,5 mln euro) odkoszodowania. Telewizja Deutsche Welle informuje, że pieniądze te mają być przekazane na projekty związane z ochroną środowiska.

Niemiecki koncern przyznał wcześniej, że doprowadzał do nadużyć na szkodę środowiska i zdawania błędnych sprawozdań. Dotyczyły one nie tylko zafałszowanych odczytów pomiarów silników diesla samochodów marki Volkswagen, ale również pojazdów marki Porsche i Audi, które również należą do giganta z Wolfsburga.

W następstwie dochodzenia prowadzonego przez podległą rządowi USA Agencję Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 r. do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników wysokoprężnych.


źródło: https://www.tvp.info/46323878/kanada-wziela-sie-za-volkswagena-koncern-musi-zaplacic-gigantyczna-kare

, , , , , , ,