Aktualności

13 marca 2018

Koniec diesla bliższy niż nam się wydaje. Co z naszymi autami?

Około sześć tysięcy osób umiera rocznie w Niemczech z powodu zatrucia cząstkami stałymi, które emitują m.in. silniki Diesla – twierdzi federalna Agencja Środowiska. Te dane mogą przyspieszyć wprowadzenie zakazów wjazdu dla aut z silnikami wysokoprężnymi.

To nie koniec złych informacji dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Federalny urząd środowiska (UBA) podał również, że tlenki azotu przyczyniają się do zapadania na różne choroby miliona ludzi co roku, a poziom trujących cząstek w 70 niemieckich miastach przekracza dopuszczalne normy.

(…)

Wszystko wskazuje też na to, że informacje opublikowane przez agencję UBA przyspieszą „oczyszczanie” aut dieslem pod maską. Przypominamy, że Niemiecki sąd orzekł w zeszłym miesiącu, że miasta mogą wprowadzić zakaz wjazdy dla najbardziej zanieczyszczających samochodów z silnikami Diesla. Tym bardziej że reputacja samochodów zasilanych olejem napędowym i tak jest już nie najlepsza po aferze Dieselgate. Ich sprzedaż od 2016 roku systematycznie spada, a raport UBA może przyspieszyć odwrót od Diesli.

źródło: https://moto.onet.pl/aktualnosci/tysiace-niemcow-umiera-z-powodu-zanieczyszczen-powietrza/vv5jjng

, , , , , , , ,