Aktualności

13 maja 2020

[Niemcy] Pierwsi klienci otrzymali odszkodowania od VW

Grupa VW zaczęła wypłacać odszkodowania w związku z aferą Dieselgate. Volkswagen ogłosił w czwartek, że pierwszych 15 000 klientów otrzymało już przelewy od koncernu. Do końca nadchodzących tygodni około 200 000 oszukanych konsumentów otrzyma pieniądze, które są wynikiem ugody z Volkswagenem potwierdzonej 20 kwietnia.

Koncern Volskwagen zgodził się na ugodę z ponad 240 000 kierowcami, którzy zakupili pojazdy z oszukanymi silnikami diesla. W zależności od wieku i typu pojazdu powinni oni teraz otrzymać płatności od 1350 do 6250 euro. VW wypłaci w sumie ponad 750 milionów euro w formie odszkodowań dla poszkodowanych klientów.

Grupa VW i VZBV zawarły ugodę na początku roku. Przewiduje ona, że konsumenci dotknięci skandalem dieselgate otrzymają rekompensatę za utratę wartości swoich pojazdów z silnikiem Diesla. Aby mieć prawo do odszkodowania, konsumenci musieli dołączyć do pozwu modelowego złożonego przez VZBW przeciwko Volkswagenowi. Po zawarciu ugody z VW, pozew VZBV został wycofany.

źródło: https://www.welt.de/regionales/niedersachsen/article207809747/VW-Erste-Kunden-erhalten-Zahlungen-aus-dem-Diesel-Vergleich.html

, , , , , , , , ,