Aktualności

3 lipca 2020

Niemieckie władze przeszukują siedzibę firmy Continental w ramach dochodzenia w sprawie Volkswagen Dieselgate

Niemieccy prokuratorzy rozszerzyli swoje śledztwo o firmę Continental, ze względu na jej rolę w dostarczaniu części do silników VW. Przeszukiwane są biura firmy oraz siedziba koncernu Volkswagen.

Prokuratorzy w Hanowerze przeprowadzili przeszukania w ramach dochodzenia w sprawie silnika wysokoprężnego o pojemności 1,6 litra i naruszenia przepisów dotyczących emisji oraz ukrywania faktycznych poziomów zanieczyszczenia.

Pomieszczenia w Hanowerze, Regensburgu, Wolfsburgu, Gifhorn, Berlinie, Frankfurcie i Norymberdze zostały przeszukane przez 76 policjantów i czterech prokuratorów, potwierdził rzecznik prokuratury w Hanowerze w środę.

„Prowadzimy dochodzenie w sprawie pracowników Continental pod kątem oszustw i dostarczania fałszywych dokumentów”

– powiedział Reuterowi prokurator Oliver Eisenhauer. Powiedział, że wśród oskarżonych jest siedmiu inżynierów i dwóch kierowników projektu. Dodał, że z prokuraturą współpracują również dwaj szefowie biznesu i urzędnik ds. zgodności.

Continental oświadczył, że przeszukano kilka jego biur. Dostawca powiedział, że współpracuje z władzami, ale odmówił komentarza w sprawie dochodzenia.

Rzecznik Volkswagena powiedział, że producent samochodów współpracował z prokuraturą jako świadek, powołując się na fakt, że VW zawarł już ugodę z prokuratorami w Brunszwiku.

źródło: https://europe.autonews.com/suppliers/german-authorities-search-continental-vw-part-diesel-investigation

, , , , , , , , ,