Aktualności

19 sierpnia 2016

Nowy bohater dieselgate? Niemiecki koncern BOSCH pomagał Volkswagenowi oszukiwać klientów

Pojawił się nowy wątek w aferze spalinowej, jak się okazuje, Volkswagen nie działał sam, miał wsparcie innego niemieckiego giganta BOSCHA. Prawnicy reprezentujący przez sądem w USA oszukanych przez koncern VW klientów, dotarli do dokumentów z których wynika, że BOSCH odegrał kluczową rolę w opracowaniu i rozwoju technologii umożliwiającej fałszowanie wyników emisji spalin. Wg nich BOSCH „brał aktywny udział w ogromnym i trwającym dekadę spisku razem z VW”

Z dokumentów wynika, że BOSCH jako dostawca komputerów sterujących silnikami w autach Volkswagena, brał aktywny udział w opracowaniu technologii polegającej na wykrywaniu procedury testowej. Po wykryciu, że silnik jest testowany pod kątem emisji spalin, oprogramowanie zmieniało parametry jego pracy tak aby zaliczyć test. Prawnicy twierdzą także, że BOSCH pomagał Volkswagenowi w ukrywaniu tych modyfikacji przed władzami i instytucjami w USA.

BOSCH zapowiedział, że zarzuty traktuje bardzo poważnie i zbada sprawę. Przedstawiciele koncernu odmówili dalszych komentarzy w tej sprawie.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/motoryzacja/bosch-odgrywal-kluczowa-role-w-aferze-volkswagena/cdmp2p

, , , , , ,