Aktualności

20 lipca 2022

Nowy podcast o aferze Volkswagena

Popularny podcast niemieckiej gazety „Handelsblatt” pt. „Handelsblatt Crime” poświęcił swój ostatni odcinek aferze dieselgate – zatytułowany jest „Dieselgate: Całkowicie źle!”. 

Wiele mitów zostało obalonych w skandalu z dieslem Volkswagena. Opowieść o wszechwiedzącej zgodności i pionierskiej kulturze błędów to tylko dwa smutne przykłady. W tym odcinku dziennikarze Handelsblatt śledzą, jak odkrycie dwóch Hindusów i studenta ze Szwajcarii, którzy studiowali na Uniwersytecie Zachodniej Wirginii, gdzie pracowali w Instytucie Badań nad Emisjami wywróciło do góry nogami świat motoryzacji.

Przedstawiony został również dział compliance Volkswagena: 550 pracowników, którzy przez cały dzień nie robili nic poza zapewnieniem zgodności z własnymi zasadami firmy – i nadal nie mieli pojęcia o największym oszustwie w historii niemieckich samochodów.

Podcast (w języku niemieckim) dostępny jest na stronie Handelsblatt (https://www.handelsblatt.com/audio/crime/handelsblatt-crime-dieselgate-voll-schiefgelaufen/28474264.html) oraz w popularnych serwisach streamingowych (tytuł oryginału to Dieselgate: „Voll schiefgelaufen!“).

, , , ,