Aktualności

18 września 2019

Pikieta przed siedzibą Volkswagena w Poznaniu. Przedstawiciele żądają od firmy rozliczenia z 12 mln zł

W poniedziałkowy pranek przed siedzibą Volkswagen Poznań w Antoninku zebrali się przedstawiciele firmy Rembor Group oraz jej podwykonawców, którzy domagają się rozliczenia z 12 mln zł, które niemiecki koncern ma im zalegać za budowę nowej hali produkcyjnej. Jak całą sprawę komentują przedstawiciele Volkswagena?

Rembor Group i podwykonawcy firmy pracowali przy budowie jednej z hal produkcyjnych na terenie Volkswagen Poznań. Obecnie hala jest już postawiona, trwa w niej montaż niezbędnej elektroniki. Mimo to przedstawiciele protestujących firm zaznaczają, że niemiecki koncern do tej pory nie rozliczył się z 12 mln należnych za wykonanie zlecenia.

Żeby nagłośnić swoją sprawę, zorganizowali pikietę. Odbywa się ona w poniedziałek przed siedzibą Volkswagen Poznań na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej oraz Smołdzinowskiej.

„Zaistniała sytuacja doprowadziła do ryzyka utraty płynności finansowej, a to z kolei spowodowało nadmierne zadłużenia wobec naszych podwykonawców. Największą trudnością w rozliczeniu z VW są wciąż zmieniane przez inwestora zasady dotyczące sposobu przygotowania dokumentów. Proces ten, który trwa już od wielu miesięcy przyczynił się do tego, ze nasza firma znalazła się w stanie restrukturyzacji”

– tłumaczyli przedstawiciele Rembor Group, zapowiadając pikietę.

Dodawali, że z Volkswagenem współpracują nie pierwszy raz. Pierwsze kontrakty dla koncernu wykonywali w 2015 roku. Wywołująca kontrowersje inwestycja budowy nowej hali produkcyjnej rozpoczęła się w 2018 roku. Była podzielona na mniejsze zlecenia – Rembor wygrał kilka z nich. Z części udało się już rozliczyć faktury, a z części nadal nie.

Wobec tego przedstawiciele firm pojawili się przed VW Poznań z banerami. W poniedziałek rano wyszli do nich przedstawiciele Volkswagena. – Jedyne co nam powiedziano, to że ulica nie jest miejscem na takie rozmowy – relacjonował Bogdan Uraziński, przedstawiciel podwykonawców.

więcej: https://poznan.naszemiasto.pl/pikieta-przed-siedziba-volkswagena-w-poznaniu/ar/c1-7339647

,