Aktualności

23 stycznia 2017

Polacy zbiorowo pozywają Skodę i Audi. Masz taki samochód? Żądaj 30 tys. zł odszkodowania

Skoda i Audi – tych dwóch marek należących do koncernu Volkswagen dotyczą pozwy zbiorowe, które 25 stycznia złoży stowarzyszenie StopVW.pl. O sprawie poinformowano też premier Beatę Szydło – dowiedział się dziennik.pl. Chodzi o samochody wyposażone w silniki z „kombinowanym” oprogramowaniem. W Polsce to 140 tysięcy aut.

Skoda i Audi na celowniku prawników – właśnie tych dwóch marek należących do koncernu Volkswagen dotyczą pozwy zbiorowe, które już 25 stycznia złoży stowarzyszenie StopVW.pl. Jak ustalił dziennik.pl w dokumentacji mowa o grupie ok. 100 aut obu marek. A poszkodowanymi są użytkownicy samochodów wyposażonych w silnik Diesla z lat 2008-2015. W przypadku Skody chodzi o modele superb, octavia, yeti i fabia. Audi to A4, Q5, Q3, A6 i A3.

Szkoda użytkownika jednego wadliwego pojazdu została wyceniona przez rzeczoznawcę na 30 tys. zł – ujawnia dziennik.pl Jędrzej Chmielewski, prezes StopVW.pl.

To kolejne uderzenie w niemieckiego giganta po tym, jak UOKiK wreszcie wszczął postępowania przeciwko Volkswagen Group Polska.

[…]

Pełna wersja artykułu: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/540684,skoda-audi-volkswagen-pozew-sad-silnik-samochod-odszkodowanie.html

, , , , , ,