Aktualności

14 lutego 2018

Czy polskie władze zrobią coś wreszcie ze smogiem? Fatalna jakość powietrza w Polsce

Jeśli macie dzisiaj kłopoty z oddychaniem, to jest to wina smogu, który od wczoraj unosi się nad większymi polskimi miastami. Smog powstaje na skutek mieszania się gazów emitowanych z transportu samochodowego. Jednym ze składników smogu i czynnikiem, który przyczynia się do jego powstawania są tlenki azotu.

Afera dieselgate ujawniła, że samochody produkowane przez koncern Volkswagen takich marek jak Audi, Porsche, Skoda, Seat i Volkswagen, wyprodukowane w latach 2008-2016, wyposażone w silniki o oznaczeniu EA189, emitują znacznie więcej tlenków azotu, niż przewidują to obowiązujące normy. Sytuacji tej nie poprawia znacząco akcja serwisowa, prowadzona przez producenta.

Apelujemy do polskich władz rządowych i samorządowych o podjęcie skutecznych działań, które spowodują, że na polskie polskie ulice trafią samochody, które spełniają normy. Ukarany powinien zostać producent tych samochodów a nie klienci! Dlatego stowarzyszenie StopVW apeluje o wsparcie działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz zdecydowane działania organów administracyjnych. Leży to w naszym wspólnym interesie – każdy z nas chce oddychać świeżym powietrzem, pozbawionym trujących gazów.

, , , , , , , , , ,