Aktualności

13 listopada 2017

Ponad 15 tysięcy właścicieli volkswagenów chce od koncernu zwrotu pieniędzy

Do sądu krajowego w Brunszwiku w Dolnej Saksonii trafił w poniedziałek zbiorowy pozew właścicieli samochodów z silnikami Diesla, wyprodukowanych przez koncern Volkswagen. Autorzy pozwu domagają się odszkodowań za manipulacje producenta z systemem neutralizacji spalin. Łącznie 15 374 osób chce, aby koncern wypłacił im pełną cenę sprzedażnej samochodów w zamian za ich zwrot.

W następstwie dochodzenia prowadzonego przez podległą rządowi USA Agencję Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla.

Oprogramowanie to, znane pod angielską nazwą „defeat device” (urządzenie udaremniające), w celach oszczędnościowych wyłączało system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, że silnik poddawany jest testom.

więcej: http://www.tvp.info/34711866/biznes/ponad-15-tysiecy-wlascicieli-volkswagenow-chce-od-koncernu-zwrotu-pieniedzy/

, , , , , , , , , , ,