Aktualności

20 maja 2021

Powstaje kolejna książka o dieselgate – tym razem ze strony Volkswagena

„Historia, o której nie wolno nam zapomnieć”: członek zarządu VW Hiltrud Dorothea Werner prezentuje książkę o skandalu związanym z dieslem 

„Nowe barierki dla Volkswagena” to tytuł publikacji, który wkrótce opublikuje w języku angielskim dyrektorka prawna Volkswagena, Hiltrud Werner. Business Insider dotarł  przedpremierowo do tej publikacji.

„Wydarzenia związane z silnikiem diesla EA189 na zawsze pozostaną częścią korporacyjnej historii Volkswagena. Historii, której nie możemy zapomnieć”, ostrzega Hiltrud Werner, odpowiedzialna za uczciwość i prawo w zarządzie Grupy VW. Jak zapewnia dalej, firma chce „zostawić tę historię za sobą – również z pomocą naszych nowych barier ochronnych”.

Aby waga problemu dotarła do wszystkich, menadżer ponownie podkreśla: „To, co wydarzyło się podczas afery spalinowej, nie może się już nigdy powtórzyć. [..] Jesteśmy świadomi naszej globalnej odpowiedzialności, którą ponosimy przedsiębiorstwo przemysłowe ”.

Nie jesteśmy jedynymi, którzy czekają na potwierdzenie tych słów, czyli aby świadomość i przyznanie się do winy wiązały się z odszkodowaniami dla osób poszkodowanych.

Opracowano na podstawie: 
https://www.businessinsider.de/wirtschaft/geschichte-die-wir-nicht-vergessen-duerfen-vw-vorstaendin-hiltrud-werner-hat-buch-ueber-dieselskandal-geschrieben-a/

, , , , ,