Aktualności

5 lipca 2017

Pozew zbiorowy przeciwko Skodzie i warsztaty w siedzibie Stowarzyszenia


W dniu wczorajszym w siedzibie Stowarzyszenia StopVW miały miejsce warsztaty prawnicze, poświęcone pozwowi zbiorowemu przeciwko Skodzie. Członkowie Stowarzyszenia i wspierający nas prawnicy analizowali nowe informacje, które spływają do nas z Polski oraz innych krajów Europejskich.

Spotkanie, w którym wzięli udział prawnicy, członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, rozpoczęło się od przedstawienia założeń pozwu. Następnie prezes StopVW, Jędrzej Chmielewski, omówił aktualny stan afery Volkswagena z uwzględnieniem najnowszych informacji z niemieckiej prokuratury, zarzutów dotyczących przestępstw, których mieli dopuścić się członkowie zarządu Volkswagena a także aktywności polskich urzędów. Z kolei wiceprezes Konrad Kacprzak dokonał analizy prawnej i wpływu nowych informacji na stan postępowania sądowego. Następnie rozpoczęła się część warsztatowa oraz dyskusja.

Celem warsztatów było między innymi uzupełnienie pozwu o kluczowe nowe informacje, mające znaczenie dla zwiększenia szans poszkodowanych w aferze. – Pomysł warsztatów prawniczych uważam za bardzo dobry. Pozwoliły nam lepiej wykorzystać wiedzę, która posiada Stowarzyszenie, by skuteczniej przedstawić nasze racje w sądzie. Afera Volkswagena ciągle się rozwija i pojawiają się nowe wątki. Polskim klientom pomoże też aktywność niemieckiej prokuratury i tamtejszych sądów. Nie mam wątpliwości, że wygramy tą sprawę – powiedział Jędrzej Chmielewski, prezes StopVW po warsztatach.

Pozew zbiorowy przeciwko Skodzie trafi do sądu w najbliższym czasie.

, , , , , ,