Aktualności

1 czerwca 2016

Prokuratorzy skonfiskowali setki aut VW… w Korei Południowej

Dziś, w środę 1 czerwca, prokuratura ogłosiła, że skonfiskowała 950 pojazdów w południowokoreańskim oddziale Volkswagena. Wśród zatrzymanych samochodów są Audi A1, Audi A3 oraz Volkswagen Golf. Czynności te miały miejsce prawie 2 miesiące po prokuratorskim nalocie na siedzibę firmy. Wszystkie trzy typy pojazdów przeszły badania na normę Euro 6, jednak prokuratorzy podejrzewają, że samochody emitują szkodliwe substancje, znacząco przekraczające dozwolony poziom.

W marcu prokuratura przesłała auta do badania w Narodowym Centrum Badań Środowiskowych aby sprawdzić, czy Volkswagen oszukiwał w deklaracjach dotyczących emisji spalin. Nie udało się jednak uzyskać właściwych wyników z powodu nieszczelności rur wydechowych. Prokuratorzy badają również wątek defektów w wydechach. Wygląda na to, że samochody VW naruszają zapisy ustawy Clean Air Conservation Act (Ustawa o Ochronie Czystego Powietrza).

„W toku śledztwa mogą zostać ujawnione kolejne nieprawidłowości”

powiedział południowokoreański prokurator.

Niestety na podobne ruchy ze strony naszej prokuratury nie mamy na razie co liczyć. Polakom oszukanym przez Volkswagena pozostaje skomplikowana i kosztowna droga dochodzenia swoich praw indywidualnie przed Sądem lub dołączenie do naszego Stowarzyszenia. Wystarczy, że się do nas zgłosisz, a my przedstawimy Ci możliwe rozwiązania oraz zajmiemy Twoją sprawą. Prosto, na jasnych zasadach i w zależności od wybranej opcji – bez ponoszenia żadnych kosztów.

english.yonhapnews.co.kr/news/2016/06/01/0200000000AEN20160601008700315.html?f731c3d0

, , , , ,