Aktualności

3 kwietnia 2018

Samochody z Dieselgate zalegają na ogromnych parkingach

Volkswagen wynajmuje ogromne parkingi w Stanach Zjednoczonych, aby przechowywać wykupione samochody z Dieselgate.

Volkswagen wydzierżawił dziesiątki gigantycznych parkingów w Stanach Zjednoczonych, aby składować setki tysięcy wykupionych samochodów objętych aferą Dieselgate. Zgodnie z dokumentami pochodzącymi od niezależnego nadzorcy odpowiedzialnego za program wykupu, ok. 300 000 pojazdów okupuje 37 parkingów w całym kraju. Wśród nich znajdują się nieczynny stadion piłkarski w Detroit, dawna fabryka papieru w Minnesocie i pustynia kalifornijska położona w pobliżu miasta Victorville.

Jak powiedziała rzeczniczka VW Jeannine Ginivan, samochody będą przechowywane i regularnie serwisowane. Gdy władze USA zgodzą się na zmiany mechaniczne w systemach wydechowych, pojazdy zostaną sprzedane lub eksportowane.

Do połowy lutego, VW przeznaczył ponad 7,4 miliarda dolarów na wykupienie ok. 350 000 pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Program wykupu będzie trwał do końca 2019 roku. Ze względu na skandal związany z oprogramowaniem manipulującym emisją spalin, firma VW zgodziła się zapłacić ponad 25 miliardów dolarów na pokrycie roszczeń w USA.

, , , , , , , , ,