Aktualności

6 lipca 2016

Skandal! Nie będzie odszkodowań dla klientów z Europy mówi prezes Volkswagena Matthias Muller

Niestety, mamy złe wieści dla klientów Volkswagena w Europie. W wywiadzie udzielonym dla Welt am Sonntag prezes Volkswagena Matthias Muller powiedział, że koncern nie będzie wypłacał odszkodowań klientom w Europie tak jak to zrobi w USA. Pytany o powody nierównego traktowania klientów z rożnych części świata, Muller stwierdził, że w Europie jest „inna sytuacja” niż w USA. Nie jest to specjalnie odkrywcze stwierdzenie, nie od dziś wiadomo, że przepisy lepiej chronią konsumentów za wielką wodą, jednak to w żaden sposób nie tłumaczy dlaczego Volkswagen traktuje nas jak klientów drugiej kategorii.

Zgadzamy się z prezesem Mullerem, że w Europie jest „inna sytuacja”. Uwzględniając wahania kursu walut płaciliśmy za auta czasami dużo więcej niż amerykanie. Jesteśmy bardziej zatruwani przez oszukane Volkswageny, gdyż po drogach Europy porusza się ich znacznie większa ilość niż w USA, co niestety przełoży się bezpośrednio na wzrost zachorowań i liczbę zgonów. Odszkodowania – zdaniem Volkswagena – nam się jednak nie należą. „Trochę” nielogiczne, prawda?

Teraz mamy już 100% pewność, że jeśli nie jesteśmy w USA to jedynym sposobem aby otrzymać zadośćuczynienie od Volkswagena jest droga sądowa. Dołącz nieodpłatnie do naszego pozwu zbiorowego, będziemy walczyć o odszkodowania w imieniu Twoim i setek innych oszukanych przez koncern osób.

http://www.modernreaders.com/volkswagen-ceo-wont-compensate-europeans-dieselgate/48796/mark-kesler

, , , , , ,