Aktualności

3 marca 2017

STOPVW interweniuje w Parlamencie Europejskim

Walka o prawa polskich klientów do odszkodowania od oszukańczego koncernu Volkswagen ma miejsce także na arenie europejskiej. Przedstawiciele STOPVW udali się do Brukseli, gdzie spotkali się z europarlamentarzystami. Delegacji przewodniczył wiceprezes stowarzyszenia STOPVW, Konrad Kacprzak. Są już pierwsze efekty tej wizyty.

Pomoc dla klientów oszukanych przez Volkswagena zadeklarowali polscy europosłowie. Pracują oni między innymi nad przygotowaniem rozwiązań, które mają gwarantować lepszą ochronę środowiska oraz skuteczniejsze egzekwowanie praw konsumentów w krajach członkowskich. Podejmą również działania zmierzające do zwiększenia aktywności polskich urzędów oraz instytucji, które powinny aktywnie egzekwować prawo, którego naruszenia dopuścił się Volkswagen.

Bardzo mnie cieszy zaangażowanie europosłów w tą sprawę. Aktywność w Parlamencie Europejskim powinna pomóc w przywróceniu Polakom elementarnego poczucia sprawiedliwości. Nie może być tak, że firma, nawet tak duża jak Volkswagen, która przecież przyznała się do oszustwa, ignoruje swoich klientów.

– powiedział Konrad Kacprzak, wiceprezes Stowarzyszenia STOPVW.

Wizyta w Brukseli była również okazją do nawiązania kontaktów z instytucjami z innym krajów, zajmującymi się aferą Volkswagena. Stowarzyszenie STOPVW planuje rozpocząć wspólne działania, których celem jest zwiększenie zainteresowania Komisji Europejskiej problemem braku odszkodowań dla klientów w Europie.

, , , , , ,