Aktualności

12 lipca 2017

Stowarzyszenie StopVW bada polski wątek afery

W dniu wczorajszym w siedzibie StopVW odbyło się spotkanie, na którym omawiano najnowsze informacje o aferze Volkswagena z Europy, dotyczące publikacji Bild am Sonntag i jego skutków. Prezes Stowarzyszenia, Jędrzej Chmielewski, przedstawił zarządowi i zgromadzonym gościom materiały oraz komentarze niemieckiej prasy. Ujawnione przez dziennik materiały ze śledztwa FBI są porażające i zawierają dowody na to, że Volkswagen wiedział jakie koszty afery poniesie oraz do czego może prowadzić stosowanie nielegalnego oprogramowania fałszującego.

Analizujemy polskie wątki afery Volkswagena. Naszym celem jest wskazanie informacji oraz danych, które mogą być pomocne w działaniach Stowarzyszenia, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prokuratury. Mam nadzieję, że nasza praca przyczyni się do surowego ukarania nieuczciwego producenta jakim jest Volkswagen. Liczymy też na zadośćuczynienie dla klientów

– powiedział Jędrzej Chmielewski.

Stowarzyszenie przygotowuje również kolejne pozwy zbiorowe oraz na bieżąco współpracuje z organami państwowymi i samorządowymi.

, , , , , , ,