Aktualności

5 grudnia 2017

Volkswagen Bank w Polsce pozbierał zabawki i pozamykał klientom konta. Woli skupić się na czymś innym

Volkswagen Bank Polska, zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, z dniem 30 listopada zamknął ok. 30 tysiącom klientów indywidualnych ich konta osobiste.

Bank swoją decyzję ogłosił już w sierpniu br. W VW Banku przygotowują się do połączeniu z niemiecką spółką Volkswagen Bank GmbH i zmiany formy prawnej. Wskutek tego zmieniają profil działalności i chcą skoncentrować się na ofercie dla przedsiębiorców czy na finansowaniu samochodów, a z prowadzeniem kont klientom osobistych jest im już nie po drodze.

Po prawdzie – VW Bank wielu tych rachunków osobistych nie miał, raptem ok. 30 tys. Dla porównania – PKO BP prowadzi ok. 7 mln kont, a inne największe banki, np. Pekao, mBank, BZ WBK czy ING Bank Śląski, po ok. 3-4 mln).

Posiadacze kont osobistych w VW Banku już w sierpniu i wrześniu dostawali listy wypowiadające z dniem 30 listopada umowy rachunku bankowego i karty płatniczej. Tym samym w miniony czwartek rachunki w Volkswagen Banku po prostu przestały istnieć, a karty do nich zostały zablokowane.

więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22725845,bank-w-polsce-pozbieral-zabawki-i-pozamykal-klientom-konta.html

, , ,