Aktualności

14 listopada 2018

Volkswagen ma zapłacić miliard dolarów za naruszenie praw patentowych

Amerykańska firma Broadcom produkująca półprzewodniki grozi zatrzymaniem produkcji różnych modeli Volkswagena. Chodzi o spór patentowy.

Volkswagen stoi przed kolejnym problemem. Tym razem to spór patentowy. Według doniesień niemieckiego tygodnika „Spiegel” firma Broadcom rząda miliarda dolarów i grozi, że doprowadzi przez wyrok sądowy do zatrzymania produkcji różnych modeli grupy Volkswagena. Najbardziej zagrożone są modele Volkswagena Golfa, Passata, Tourana, Tiguana jak i modele Porsche i Audi. Amerykańska firma złożyła pozwy sądowe w Monachium i Mannheim. Sprawa dotyczy osiemnastu patentów wykorzystywanych w systemie nawigacji i rozrywki.

Rzecznik grupy Volkswagena przyznał, że koncern zbadał pod kątem prawnym treść rozstrzeń i podjął niezbędne kroki. Nie podał jednak żadnych szczegółów. To nie pierwszy pozew amerykańskiej firmy. Broadcom pozwał również Toyotę, ale również takich dostawców jak Panasonic, Denso i Renesas za rzekome naruszenie praw patentowych.

Jeśli żądania okażą się słuszne firmom będzie zależeć na jak najszybszym zakończeniu sporu. Broadcom może doprowadzić do zakazania użycia elektronicznych części i tym samym wstrzymać produkcję konkretnych modeli. VW rozpoczął rozmowy z Broadcom.

źródło: https://www.rp.pl/biznes/18510-volkswagen-zaplacic-miliard-dolarow-naruszenie-praw-patentowych.html

, , , , , ,