Aktualności

23 stycznia 2017

Volkswagen: Polacy składają pozew zbiorowy. Można jeszcze dołączyć

W ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko grupie Volkswagena. Dotyczy ono manipulowania wskaźnikami emisji spalin w samochodach koncernu.

To są dobre wiadomość, bo to oznacza wzmocnienie pozycji klientów wobec oszukańczego koncernu Volkswagen. Stowarzyszenie ocenia, że afera dotyczy 200 tys. samochodów. Na razie do nas zgłosiło się 3 tys. osób i ciągle spływają nowe zgłoszenia – mówi Jędrzej Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen.

To już kolejny pozew

Pierwszy z pozwów został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie pod koniec września ubiegłego roku, a kolejny zostanie złożony w najbliższy czwartek.

W najbliższy czwartek składamy pozwy przeciwko Audi i przeciwko Skodzie. W kolejnych dnia będziemy składać przeciw Seatowi. Coraz więcej osób się do nas zgłasza. Pokażmy Volkswagenowi, koncernowi, który nas oszukał, że nie może być bezkarny – zachęca rozmówca.

[…]

Pełna wersja artykułu: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1719000,Volkswagen-Polacy-skladaja-pozew-zbiorowy-Mozna-jeszcze-dolaczyc

, , , , , ,