Aktualności

16 maja 2020

Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż

Z powodu spadku sprzedaży w wyniku kryzysu wywołanego pandemią, Volkswagen musiał czasowo wstrzymać produkcję niektórych modeli w fabrykach w Niemczech. W Polsce fabryki Volkswagena pracują z wykorzystaniem 20 proc. mocy produkcyjnych.

W głównym zakładzie w Wolfsburgu w Niemczech produkcja trzech modeli zostanie wkrótce całkowicie wstrzymana na cztery dni. Chodzi o modele Tiguan, Touran i Seat Tarraco, informuje niemiecki portal Automobil Produktion. Zmiany dotyczą także Golfa 8, którego produkcja w tym czasie zostanie zmniejszona.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, pod koniec kwietnia Volkswagen rozpoczął produkcję w Zwickau, a następnie w centrali w Wolfsburgu i kilku innych europejskich lokalizacjach. Jednak klienci zachowują ostrożność, a sprzedaż spadła.

„Po pięciotygodniowej przerwie, nasze fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni wznowiły produkcję w systemie jednozmianowym z 20 proc. zdolnością produkcyjną”

– mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

więcej: https://www.money.pl/gospodarka/volkswagen-ponownie-wstrzymuje-produkcje-powodem-slaba-sprzedaz-6510095239714433a.html

,