Aktualności

30 października 2019

Volkswagen przewiduje gorszy rok

Volkswagen obniżył prognozę rocznej sprzedaży z powodu malejącego popytu, choć po 9 miesiącach zwiększył zysk operacyjny o 11,2 proc. dzięki popularności SUVów, aut Skody i Porsche. A Pirelli odroczyła biznes plan, pracuje nad nowym.

Grupa z Wolfsburga uważa, ze spowolnienie popytu na świecie spowoduje zmniejszenie w bieżącym roku dostaw jej samochodów do poziomu z ubiegłego roku, skorygowała więc wcześniejsze przewidywania zakładające lekki wzrost. „Mimo poprawy udziału rynkowego Grupa Volkswagena przewiduje, że rynki pojazdów w wielu regionach świata zmaleją szybciej od wcześniejszych przewidywań” – cytuje Reuter jej komunikat.

Większy popyt na auta o wyższej marży, modele Tiguan i Touareg pozwolił wyrównać ogólny spadek sprzedaży pojazdów marki VW w ciągu 9 miesięcy, a dostawy Porsche i Skody zwiększyły się odpowiednio o 8 i 15,3 proc. Obroty działu samochodów osobowych powinny w dalszym ciągu wzrosnąć o 5 proc., firma powtórzyła, że oczekuje marży operacyjnej tego działu na poziomie 6,5-7.5 proc.

W III kwartale zysk operacyjny grupy skoczył o 37 proc. do 4,82 mld euro; specjalne koszty spraw sądowych związanych z dieselgate zmalały do 1,3 mld z 2,4 mld przed rokiem.

więcej: https://www.rp.pl/Motobiznes/310309927-Volkswagen-przewiduje-gorszy-rok-Pirelli-tez.html

, ,