Aktualności

7 maja 2019

Volkswagen spodziewa się dalszych kar za dieselgate

Grupa Volkswagen przedstawiła bilans finansowy, w którym znajdują się rezerwy na kary i opłaty z tytułu dieselgate. Chodzi o kwotę ponad 5,5 miliarda euro. Łącznie wysokość kosztów, które spółka ponosi z tytułu oszustwa zbliża się powoli do 40 miliardów euro. Założenie rezerwy przez Volkswagena oznacza, że koncern spodziewa się kolejnych kar i wypłaty odszkodowań. Kiedy zostaną więc nałożone w Polsce?

Sprawa dieselgate ciągle nie jest wyjaśniona do końca. Podczas gdy w Niemczech bardzo poważne zarzuty postawiono byłemu szefowi koncernu oraz wysokim menadżerom, w Polsce tylko stowarzyszenie StopVW walczy o prawa konsumentów i stara się zmusić polityków oraz urzędników do działania. Członkowie stowarzyszenia wielokrotnie zwracali się do premiera Morawieckiego, ministra Adamczyka, dyrektora TDT Urbanowicza oraz wielu innych instytucji o działanie w tej sprawie.

Sprawa pozwu zbiorowego przeciwko Volkwagenowi jest w Sądzie Najwyższym. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy. Złożyliśmy też pozwy o ustalenie odpowiedzialności marek koncernu za oszustwo a także zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury.

, , , , , , , , , ,