Aktualności

14 grudnia 2017

Volkswagen T6 za bardzo kopci – dostawy wstrzymane

Volkswagen wstrzymał dostawy do salonów samochodów T6 Multivan, bo stwierdził zbyt dużą emisję tlenku azotu silników Diesla. Poinformował też o tym urząd motoryzacji KBA.

Tygodnik „Der Spiegel” podał wcześniej bez powołania się na źródło informacji, że testy Volkswagena wykazały, iż model T6 emituje znacznie więcej tlenku azotu od dopuszczalnej normy, bo producent ustalił na zbyt niskim poziomie tzw. czynnik dostosowawczy, gdy ubiegał się w KBA o homologację tego modelu.

– Dział pojazdów dostawczych VW szuka, dlaczego niektóre dane techniczne nie mogą być w pełni dotrzymane — stwierdził rzecznik tego działu. Wykluczył natomiast możliwość, by przyczyną tego było oprogramowanie pracy silnika; poinformował, że VW uzgodnił z KBA nowe testy.

Furgonetka (pickup truck) Amarok i mały pojazd dostawczy Caddy były zamieszane w Dieselgate, bo korzystały z silników o kodowym symbolu EA 189. Rzecznik działu vanow nie wypowiedział się o typie obecnych silników, liczbie pojazdów, których dotyczy ten problem ani o czasie ich wyprodukowania.

źródło: http://www.rp.pl/Motoryzacja/171208986-Volkswagen-T6-za-bardzo-kopci.html

By Thomas doerfer (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

, , , , , , , , ,