Aktualności

8 lipca 2021

Volkswagen wypłaci odszkodowania 63 tys. Włochom!

Sukces naszych włoskich kolegów! Volkswagen będzie musiał wypłacić odszkodowania klientom z Italii w związku z aferą spalinową. Złożony w 2017 roku przez Altroconsumo we Włoszech pozew zbiorowy przyniósł sukces dla ponad 63 000 poszkodowanych! Niemiecka firma została faktycznie pociągnięta do odpowiedzialności za nieuczciwe praktyki handlowe.

Zgodnie z wyrokiem, Volkswagen będzie musiał zrekompensować każdemu klientowi szkody materialne i niepieniężne w łącznej wysokości 3300 euro plus odsetki. Rachunek dla firmy wynosi około 208 mln euro, do czego trzeba będzie doliczyć koszty prawne i reklamowe.

Pozew zbiorowy zdołał zgromadzić ponad 70 000 osób we Włoszech. Blisko 90% z nich zostało dopuszczonych przez sąd do sprawy i teraz, mimo wszelkich trudności, złożoności i długości postępowania, będą mogli otrzymać od Volkswagena sprawiedliwy zwrot kosztów.

„Po amerykańskich, niemieckich i hiszpańskich konsumentach, po 5 latach oczekiwania, nadszedł wreszcie czas, aby Włosi wymierzyli sprawiedliwość” – padło w oświadczeniu.

Opracowano na podstawie:
https://www.ilfattoquotidiano.it/2021/07/07/dieselgate-arriva-la-sentenza-volkswagen-risarcira-63-mila-clienti-italiani/6254497/

, , , , ,