Aktualności

20 czerwca 2023

VW każe podpisywać klientom skandaliczne oświadczenia, inaczej nie wyda samochodu!

Volkswagen chce uchronić się przed możliwymi kolejnymi roszczeniami odszkodowawczymi ws. dieselgate i wymaga od klientów kupujących używane auta podpisania specjalnego oświadczenia. 

Dealerzy grupy VW sprzedając używane samochody dotknięte aferą spalinową, otrzymali instrukcje, aby prosić swoich klientów o podpisanie dokumentu, że są świadomi ryzyka, że auta które kupują mogą zostać niedopuszczone do ruchu! 

Dziennikarze dotarli do listu od kierownika sprzedaży Volkswagena do niemieckich dealerów VW z początku czerwca, gdzie padają słowa: „[…] aby wykluczyć, że osoby i firmy zaangażowane w dystrybucję takich pojazdów są narażone na ryzyko prawne, prosimy o upewnienie się, że każdy dealer i każdy klient podpisze informacje przed zawarciem umowy zakupu pojazdu […]”.

Podpisem klienci potwierdzają, że w momencie zakupu byli świadomi możliwych konsekwencji zainstalowanych rozwiązań oszukujących. Jeśli nie zdecydują się na podpisanie tego oświadczenia, samochód nie zostanie im wydany!

Niemiecki koncern tłumaczy, że „Volkswagen przywiązuje dużą wagę do przejrzystej komunikacji i informacji […], a przy okazji zmian w ostatnim orzecznictwie dotyczącym afery spalinowej, postanowił proaktywnie, przejrzyście i pisemnie informować potencjalnych nabywców używanych pojazdów z silnikiem Diesla.”

Najwyraźniej w celu ochrony przed dalszymi roszczeniami o odszkodowanie w wyniku dieselgate, koncern chce przenieść ryzyko na nabywców używanych samochodów.

Opracowano na podstawie:
https://www.auto-motor-und-sport.de/verkehr/vw-diesel-abgas-skandal-risiko-auf-gebrauchtkaeufer-abwaelzen-stellungnahme/

, , , ,