Aktualności

2 sierpnia 2023

W Holandii sąd przyznał 1500 Euro odszkodowania za używanego Volkswagena

Nabywcy używanych Volkswagenów mogą również masowo kwalifikować się do odszkodowania w aferze dieselate w Holandii. Holenderskie Stowarzyszenie Konsumentów twierdzi, że sędzia po raz pierwszy w tym kraju przyznał odszkodowanie indywidualnemu właścicielowi używanego auta.

Stowarzyszenie Konsumentów wraz z Volkswagen Group Diesel Efficiency Foundation (VGDES) wniosło sprawę do sądu. Chodziło o przyznanie 1500 Euro konsumentowi, który w przeszłości kupił używane auto dotknięte aferą spalinową. Według stron kwota ta jest zgodna z wcześniejszymi decyzjami sędziów w sprawie używanych Volkswagenów.

Sandra Molenaar, dyrektor Stowarzyszenia Konsumentów mówi: „Volkswagen wprowadził konsumenta w błąd. Naszym celem jest zaostrzenie sieci wokół VW i przeniesienie firmy do rozmowy na temat systemu odszkodowań dla wszystkich holenderskich ofiar.”

Ten pozew jest jedną z czterech spraw, które VGDES i Stowarzyszenie Konsumentów wniosły w imieniu indywidualnych poszkodowanych. W dwóch poprzednich sprawach sądy już orzekły, że Volkswagen musi zapłacić nabywcom nowo zakupionych samochodów po 3000 Euro odszkodowania. Tym razem mowa jest o używanym aucie.

Opracowano na podstawie:
https://www.proximus.be/pickx/nl/2359096/dieselgate-vw-moet-in-nederland-ook-koper-van-tweedehands-sjoemeldiesel-compensatie-betalen

, , , , , , ,