Aktualności

21 lipca 2017

Właściciele aut VW mają problemy po usunięciu urządzeń oszukujących na testach emisji spalin

Tysiące właścicieli samochodów marki Volkswagen skarży się na problemy, które powstały po tym, jak firma usunęła z pojazdów kontrowersyjne urządzenia mające na celu oszukiwanie przy pomiarze emisji spalin.

Skandal z udziałem Volkswagena wybuchł w 2015 roku, gdy ujawniono, że firma instalowała w swoich samochodach urządzenia wykazujące, że pojazdy są bardziej przyjazne środowisku, niż było w rzeczywistości. Tylko w Wielkiej Brytanii aż 1,2 mln właścicieli Volkswagenów musiało je odprowadzić do autoryzowanego salonu, celem usunięcia urządzenia. Do tej pory naprawiono ponad 720 tys. aut – donosi Daily Mail.

W tysiącach tych samochodów uruchomiono potem tryb awaryjny – specjalną funkcjonalność, która gdy wykryje problemy, chroni silnik poprzez odcięcie mu mocy, co skutkuje zwolnieniem tempa poruszania się. Samochód zaczyna drgać. Jest to niebezpieczne i przerażające zjawisko zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Dodatkowo właściciele skarżą się również na wysokie zużycie paliwa.

Źródło: http://bham.pl/wiadomosci/wielka-brytania/10272-wlasciciele-aut-vw-maja-problemy-po-usunieciu-urzadzen-oszukujacych-na-testach-emisji-spalin

, , , , , , , ,