Aktualności

12 lipca 2016

Zakaz sprzedaży Volkswagenów

Kolejny kraj wprowadza zakaz sprzedaży i rejestracji Volkswagenów. Na skutek intensywnych działań prokuratury taki zakaz obowiązuje od dzisiaj w Korei Południowej. Wszystko z powodu znalezienia dowodów na masowe oszustwo, związane z wprowadzaniem do obrotu samochodów z silnikami diesla oraz benzynowymi, które nie spełniają norm obowiązujących w Korei. Warto też przypomnieć, że kilka dni temu prokuratorzy wydali nakaz aresztowania jednego z członków zarządu Volkswagena.

W dniu dzisiejszym Volkswagen Korea otrzymał oficjalny zakaz sprzedaży i rejestracji samochodów, w których wykryto oszustwo, polegające na zaniżaniu wyników emisji spalin w czasie testów. Co ciekawe, zakazem objęto nie tylko samochody z silnikami diesla, ale również benzynowe. Koreańska prokuratura potwierdziła, że znalazła dowody na oszustwo również w tym przypadku. W czasie przeszukań, jakie miały miejsce dwukrotnie w biurach Volkswagena w Seulu, zabezpieczono dokumenty, które mają to potwierdzać.

Zakazem sprzedaży i rejestracji objęto blisko połowę modeli, oferowanych przez Volkswagena w Korei. Na drugą połowę lipca planowane jest publiczne wysłuchanie wyjaśnień firmy w tej sprawie. Tymczasem w Niemczech toczy się śledztwo w sprawie uzyskania nielegalnych korzyści, z uwagi na oszustwo.

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20160712000692

, , , ,