Aktualności

23 maja 2016

Złożyliśmy list w sprawie dieselgate do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG złożyło dziś list do Prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość informujący o oszustwie Grupy VW dotykającym w Polsce ponad 250 tys. posiadaczy samochodów Volkswagen, Audi, Skoda i SEAT, w których zostało zainstalowane oprogramowanie fałszujące wyniki emisji szkodliwych substancji.

Jestem przekonany – stwierdził prezes Stowarzyszenia Jacek Świeca – że Pan Prezes Jarosław Kaczyński nie pozostawi sprawy trucia i oszukiwania polskich obywateli bez interwencji. Jako Stowarzyszenie każdego dnia otrzymujemy dziesiątki zgłoszeń od posiadaczy pojazdów chcących przystąpić do naszej organizacji, by na drodze sądowej dochodzić swoich praw. Grupa VW przyznała się do oszustwa i obecnie na całym świecie toczą się sprawy sądowe, których wynik jest oczywisty.

W Stanach Zjednoczonych Volkswagen będzie musiał zapłacić ok. 40 mld USD odszkodowań z tytułu instalowania oszukańczego oprogramowania. Proceder ten trwał od 2008 roku. Obecnie większość krajów UE przedsięwzięła odpowiednie kroki zmierzające do ukarania koncernu.

W Polsce reprezentacją poszkodowanych zajmuje się Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG. Na wokandę trafiły już dwie sprawy. Następnych kilkadziesiąt wniosków, w tym także pozew zbiorowy, jest w trakcie przygotowywania.

Mecenas Konrad Kacprzak, koordynujący działania Stowarzyszenia dodał: Złożyliśmy deklarację, że w przypadku zaangażowania się Prezesa Kaczyńskiego w rozwiązanie kwestii odszkodowawczych dla polskich obywateli, Stowarzyszenie udzieli wszelkiej pomocy w tym zakresie.

Zapoznaj się z treścią listu

, , , , , ,