Aktualności

22 marca 2016

Znany amerykański adwokat zgłasza się do VW

W minionym tygodniu, prezes Volkswagena Matthias Müller i Przewodniczący Rady Nadzorczej Hans Dieter Pötsch otrzymali listy od Michaela Hausfelda – gwiazdy amerykańskiej prokuratury. Adwokat znany jest ze skuteczności w egzekwowaniu należnych odszkodowań m.in. dla robotników przymusowych z czasów II wojny światowej.

Sprawa niemieckich właścicieli samochodów grupy VW objętych dieselgate może kosztować koncern nawet 3-4 miliardy Euro, szacuje Hausfeld. Adwokat zdaje sobie sprawę, że zwlekanie przez Volkswagena z decyzjami ad. usuwania skutków afery może być dla firmy katastrofalne:

Prawdopodobieństwo bankructwa zależy od władz koncernu: im szybciej zarząd VW ze wszystkimi zainteresowanymi stronami (właścicielami samochodów, akcjonariuszami, organizacjami ekologicznymi i władzami) usiądzie i poszuka rozwiązania, tym większe są szanse producenta by przetrwać aferę.

Oczywiście, nie jest dla nikogo obojętne, czy firma przetrwa kryzys, ale ostatecznie jednak to niemiecki koncern świadomie oszukiwał klientów, inwestorów i decydentów państwowych na wszystkich szczeblach i nie należy dawać przyzwolenia na takie praktyki.

http://www.welt.de/wirtschaft/article153472974/Ein-Berg-der-VW-zu-erschlagen-droht.html

, , , , , , ,