Aktualności

28 sierpnia 2018

Zwolnienia w Volkswagenie. Z firmą pożegnają się osoby związane z Dieselgate

Trzy lata po wybuchu afery Dieselgate, Volkswagen bierze się za zwolnienia osób powiązanych z największą aferą motoryzacyjną ostatnich lat. Na celowniku znajduje się grupa dyrektorów zamieszanych w fałszowanie wyników oraz szef rozwoju marki.

Jak stwierdził Herbert Diess, dyrektor zarządzający Volkswagena, w wywiadzie z gazetą Handelsblatt, zwolnienia w najbliższym czasie dotkną garstkę osób. Przesunięcie w czasie wynika z pojawienia się dokumentów, które wcześniej były w posiadaniu niemieckiej prokuratury.

Najgłośniejszym zwolnieniem może być pożegnanie się z szefem rozwoju Volkswagena, Heinzem-Jacobem Neusserem. Informacje potwierdza Bild am Sonntag. Nausser został zawieszony od razu po wybuchu afery, jednak dalej związany jest z firmą. Boryka się on również z oskarżeniami w Stanach Zjednoczonych. Departament Sprawiedliwości wysunął względem niego oskarżenia na początku 2017 roku.

Dodatkowo, prokuratura w Brunszwiku wyznaczyła 39 osób z kadry menadżerskiej wysokiego szczebla, które podejrzewane są o aktywny udział w modyfikowaniu wyników w celu uzyskania homologacji przez samochody z silnikiem wysokoprężnym.

W pierwszej połowie 2018 roku zatrzymano w Niemczech Ruperta Stadlera, dyrektora zarządzającego Audi, którego oskarżono o ukrywanie dowodów mających znaczenie w sprawie afery spalinowej.

źródło: https://moto.wp.pl/zwolnienia-w-volkswagenie-z-firma-pozegnaja-sie-osoby-zwiazane-z-dieselgate-6287773125355137a

, , , , , , ,