Aktualności

6 sierpnia 2018

Audi będzie mieć nowego szefa

Nowym prezesem Audi zostanie Markus Duesmann – poinformował właściciel tej marki, koncern Volkswagen. Do tej pory Duesmann pełnił funkcję dyrektora ds. zakupów w konkurencyjnej niemieckiej firmie – BMW.

To drugi wysoki rangą pracownik bawarskiego koncernu, który w ostatnich latach przeszedł do VW. W lipcu 2015 roku Herbert Diess opuścił BMW i objął stanowisko szefa marki VW. W kwietniu br. został natomiast szefem całej grupy VW.

W BMW Duesmann odpowiadał za zakupy i sieć dostaw. Sprawował te obowiązki od października 2016 roku.

Duesmann, który jest ekspertem ds. rozwoju silników, ma objąć nowe stanowisko „tak szybko, jak to się tylko da” – podkreślił VW w wydanym we wtorek oświadczeniu.

Efekty zatrzymania

Zmiany na kierowniczym stanowisku w Audi mają związek z zatrzymaniem w czerwcu br. prezesa firmy Ruperta Stadlera. Został on osadzony w areszcie w związku z aferą Dieselgate – oszukiwaniem przy pomiarze emisji spalin w silnikach dieslowskich montowanych w samochodach koncernu Volkswagen, który jest m.in. właścicielem marki Audi.

Prokuratura w Monachium oskarża Stadlera o brak działań pod koniec 2015 roku w celu powstrzymania w Europie dostaw samochodów ze zmanipulowanymi silnikami – wynikało z informacji medialnych. Niedługo po zatrzymaniu Stadlera na jego miejsce powołano tymczasowego prezesa – Abrahama Schota.

źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/markus-duesmann-audi-ma-nowego-szefa/gdst4jy

, , , , , , ,