Aktualności

23 lutego 2018

Kolejne przeszukania w domach członków zarządu Audi

BERLIN (Reuters) – Niemieccy prokuratorzy przeszukali domy trzech nowych podejrzanych w związku ze skandalem związanym z emisją Audi w czwartek, dalej rozszerzając śledztwo w sprawie skandalu testowego oszukującego producentów samochodów, obejmującego byłych dyrektorów.

Około dwóch tygodni po przeszukaniu w kwaterze głównej Audi i jednej z dwóch niemieckich fabryk, prokuratorzy z Monachium powiedzieli, że dwie z trzech osób, których dotyczyły czwartkowe rewizje, są byłymi członkami zarządu najwyższego oddziału Volkswagen (VOWG_p.DE).

Obecni dyrektorzy Audi nadal nie należą do osób podejrzanych, których liczba wzrosła do 17, powiedzieli prokuratorzy, dodając, że nowi podejrzani byli częściowo odpowiedzialni za oszustwa związane z emisjami.

Czwartkowe poszukiwania przyćmiewają spotkanie rady nadzorczej Audi, która ma omówić wyniki finansowe luksusowej marki w 2017 roku, dając ostatni dowód na to, że grupa Volkswagena (VW) jest nadal w kryzysie.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Audi zaapelował do robotników o zignorowanie raportu medialnego mówiącego, że były dyrektor firmy Rupert Stadler ma zostać zwolniony.

Audi powiedział w czwartek, że współpracuje z prokuratorami, podczas gdy VW odmówił komentarza, tradycyjnie zresztą. Kiedy przeszukania w Polsce?

źródło: https://www.reuters.com/article/us-volkswagen-emissions/prosecutors-widen-audi-emissions-probe-to-former-executives-idUSKCN1G610A

, , , , , , , , , ,