Aktualności

10 lipca 2017

Pierwsze aresztowanie w Audi w Niemczech

Prokuratura w Monachium aresztowała pracownika Audi w związku z podejrzeniem o oszustwo i kłamliwą reklamę w ramach Dieselgate. To pierwsze zatrzymanie w Niemczech.

Pracownik Audi został zatrzymany w poniedziałek na polecenie prokuratury w Monachium — podała oficjalnie 5 dni później rzeczniczka tego urzędu. Odmówiono ujawnienia, czy chodzi o obecnego czy byłego pracownika firmy samochodowej.

Osoba ta stanęła przed sądem, który orzekł o jej areszcie. Rzeczniczka nie chciała wypowiadać się o możliwości ekstradycji do innego kraju, ani też czy prokuratura jest w kontakcie z władzami w USA. Niemieckie aresztowanie jest częścią większego śledztwa ws. oszustwa i kłamliwej reklamy oraz konsekwencją materiałów znalezionych podczas rewizji.

W marcu ta sama prokuratura dokonała przeszukania w biurze kancelarii prawnej Jones Day, która VW zatrudnił do przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa oraz w centrali Audi.

Odrębnie pojawiła się informacja o postawieniu przez resort sprawiedliwości USA zarzutu b. członkowi kierownictwa Audi, Giovanni Pamio, że kazał pracownikom pracować takie oprogramowanie, które omijałoby testy na emisję spalin w Stanach

Źródło: http://www.rp.pl/Motoryzacja/307099974-Pierwsze-aresztowanie-w-Audi-w-Niemczech.html

, , , , , , , , , ,