Aktualności

23 listopada 2020

To może być gigantyczna wtopa! Wypasione SUV-y z silnikami Diesla i benzynowymi od Audi, Porsche, VW i Lamborghini mogą być nielegalne

Jaguar Land Rover złożył w czwartek skargę, aby zablokować import SUV-ów Porsche, Lamborghini, Audi i VW do USA. Jak twierdzi producent należący do indyjskiego Tata Motors, niemiecka grupa używa opatentowanej technologii Terrain Response bez pozwolenia.

JLR napisał w zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego, że technologia pomaga rozpoznawać „szeroki zakres nawierzchni”. Ma to być jedna z kluczowych funkcji Jaguara F-Pace i Land Rover Discovery. Na razie przedstawiciele koncernu Volkswagena nie odnieśli do sprawy.

Jaguar chce zablokować import luksusowych SUV-ów niemieckiego koncernu. Chodzi m.in. o Porsche Cayenne czy Lamborghini Urus. Z gamy Audi zarzuty dotyczą modeli Q8, Q7, Q5, A6 Allroad i e-tron. JLR twierdzi, że ich technologię wykorzystuje też VW Tiguan. Całemu koncernowi grozi zakaz importu do USA wymienionych modeli.

więcej: https://wrc.net.pl/mz-to-moze-byc-gigantyczna-wtopa-wypasione-suv-y-audi-porsche-vw-i-lamborghini-moga-byc-nielegalne

, , , , , , , ,