Aktualności

22 stycznia 2019

W USA oskarżono czterech byłych dyrektorów Audi

Federalne jury w Detroit oskarżyło czterech byłych dyrektorów Audi o złamanie prawa w związku z dieselgate. Richard Bauder, Axel Eiser, Stefan Knirsch i Carsten Nagel byli członkami zespołów zajmujących się rozwojem silników i certyfikacją Audi. Obecnie znajdują się w Niemczech, a ponieważ Niemcy nie zawierają umowy ekstradycyjnej ze Stanami Zjednoczonymi, byli pracownicy Audi nie zostaną deportowani do Stanów Zjednoczonych w celu dalszego ścigania. Jednak ich możliwość poruszania się po świecie została znacznie ograniczona.

Dokumenty sądowe pokazują, że grupa działała w porozumieniu Giovannim Pamio, byłym szefem Audi. Pamio został postawiony w stan oskarżenia w USA w 2017 roku w związku z zarzutami, że zlecił stworzenie „urządzenia do oszukiwania”, elementu oprogramowania, który rozpoznawał, kiedy pojazdy grupy VW były testowane przez organy regulacyjne, a następnie ukrył rzeczywiste parametry emisji silników.

Bauder, Eiser , Knirsch i Nagel zostali oskarżeni o oszustwo w Stanach Zjednoczonych, popełnienie oszustwa w zmowie i naruszenie ustawy o czystym powietrzu.

, , , , , , , , , ,